POMPY PRZEMYSŁOWEPompa do osadu 

Pompa do osadu

Pompa do osadu

Ścieki komunalne trafiające do oczyszczalni ścieków są obrabiane na wiele sposobów i  o ile do oczyszczalni trafiają często grawitacyjnie, tak na obiekcie wymagają transportu mechanicznego - przeważnie pomp.

W naszej ofercie znajdują się pompy do:

Karty katalogowe przykładowych rozwiązań

Medium Wydajność Prędkość Model Wersja Nr katalogowy karta katalogowa
osad odwodniony 1,3 - 6,5 [m3/h] 50 - 250 [obr/min] 500Al2 LTF 500AL2LTF0044 pobierz kartę pompy śrubowe

 

Opis dodatkowy
 

Pompy do osadu

Wymagające warunki eksploatacyjne oraz dbałość o środowisko sprawia, iż pompa w tej instalacji jest bardzo ważnym ogniwem procesu. W zależności od procesu pompowany osad może być uwodniony lub odwodniony w różnym stopniu. Stąd różne rozwiązania, które możemy zaproponować.

Proponowane pompy do osadu to pompy procesowe wysokiej jakości co sprawia, że mogą pracować 24h na dobę dbając o nasze środowisko naturalne.

Konstrukcja pompy do osadu

Budowa konstrukcji pomp do osadu jest raczej typową konstrukcją. Należy jednak zwrócić uwagę na zastosowane mechanizmy wewnątrz pompy, aby mogły przenosić wysokie obciążenia w szczególności przy podawaniu osadu na prasy komorowe czy odbieraniu już osadu odwodnionego.

Pompy do osadu nie mogą być przypadkowymi rozwiązaniami. Ich konstrukcja powinna być dopasowana do warunków w przeciwnym razie zakup może okazać się nie tylko niesatysfakcjonującym wydatkiem, ale również sprzętem narażonym na wiele wad.

Jak wybrać pompy do osadu?

Wybierając pompy do osadu pierwszym parametrem technicznym, na który należy zwrócić uwagę to pochodzenie osadu. Chodzi tutaj o materiały kontrukcyjne, które będą inne dla osadu komunalnego, a inne dla osadu z garbarni. Kolejny krok to warunki napływu osadu oraz jego stopień uwodnienia - tutaj konstrukcje mogą być już różne, a odległość od pompy do miejsca docelowego również wpływa na wybór konkretnego modelu oraz zainstalowanego napędu i jego mocy.

Pompy do osadu z naszej oferty różnią się między sobą wieloma istotnymi właściwościami. Najpopularniejszymi rozwiązaniami od lat są pompy śrubowe samozasysające, pompy krzywkowe z gumowymi rotorami czy też pompy pneumatyczne membranowe. Niezależnie czy potrzebujesz nowej pompy czy wsparcia przy obecnie pracujących pompach, nasi inżynierowie doboru i serwisu pomp są do twojej dyspozycji.

Łamacz mostków do pompy śrubowej

Łamasz mostków - dodatkowe wyposażenie pompy śrubowej umożliwiające sprawne opadanie suchych mas na śrubę podającą. Rozwiązanie to pozwala pompować np. osady odwodnione po prasach, których zawartość s.m. przekrasza 20%.

 

 

 

Możemy zaproponować pompy śrubowe, krzywkowe z gumowymi rotorami, pompy membranowe. 

Posiadamy bogate doświadczenie własne jak i referencje producenta. Udzielamy pełnej gwarancji aplikacji oraz na wyprodukowane pompy.