Detail

Pompa osadu odwodnionego 15 - 25%

Pompa osadu odwodnionego 15 - 25%

Osad jako produkt uboczny oczyszania ścieków ma różne wlaściwości fizyko-chemiczne. Część właściwości determinowana jest przez proces odwadniania do którego wykorzystywane sa różnego rodzaju urzadzenia w tym:

  • prasy taśmowe
  • prasy komorowe
  • prasy śrubowe
  • wirówki 
  • dekantery

W zależności od zastosowanej technologi osad może być mniej lub bardziej odwodniony, a dodatkowo może on mieć tędencje do sklejania się przez co pompa transportująca (odbierająca) osad powinna być również odpowiednij kontrukcji.

Zazwyczaj do osadów odwodnionych stosuje się pompy śrubowe z koszem zasypowym do które wpada odwodniony osad po prasie i dalej jest transportoweny system rurociągów. Zdażają się jednak osady dla których kosz popmy powinien być dodatkowo wyposażony w tzw. łamacz, czyli zespół obracających się ramion nie pozwalających na sklejenie się osadu ponad śrubą podającą.

Pompa śrubowa do osadu odwodnionego bez łamacza Pompa śrubowa do osadu odwodnionego z lamaczem

Znając rodzaj osadu oraz jego właściwości jesteśmy w stanie dobrać pompę dopasowaną do pompowanego medium. Duża uwagę również przykładamy również do czasu pracy bez serwisu, dlatego proponujemy rozwiązania które pozwolą na dłutrwałą, bezobsługowa pracę. Dzięki takim doborom, użytkownicy naszych pomp są zadowoleni z jakości oferowanych produktów.

 

 

 

Najpopularniejsze pompy do osadu odwodnionego
Model wydajność
LTMF 550M  1 [m3/h]
LTMF 800M  3 [m3/h]
LTMF 1200L 6 [m3/h]
inne w ofercie znajdują się również inne modele dopasowane do pracy w innym zakresie wydajności 

każdą dostarczoną pompę wyposażamy w napęd do sterownia falownikiem lub wariator ręczny, który ułatwia regulację podcza pracy pompy.