POMPY PRZEMYSŁOWEPompy przemysłowe 

Pompy przemysłowe

Pompy przemysłowe

POMPY PRZEMYSŁOWE

PRZEMYSŁ BITUMICZNY
Pompy do mas bitumicznych
OCZYSZALNIE ŚCIEKÓW I BIOGAZOWNIE
Pompy soadu, biomasy
PRZEMYSŁ CHEMICZNY
Pompy chemiczne, chemoodporne
PRZEMYSŁ STOCZNIOWY
POMPY MORSKIE

 

Pompy przemysłowe czyli pompy do zastosowań innych niż pompy spożywcze / higieniczne. Często są to te same rozwiązania jednak w innym wykonaniu materiałowym i podlegające również innym certyfikatom. Pompy przemysłowe do zadań procesowych charakteryzują się przede wszystkim wzmocnioną kontrukcją do pracy 24h/dobę. Użycie odpowiednich materiałów i rozwiązań kontrukcyjnych to podstawowe wymagania stawiane tym urządzeniom.

Opis dodatkowy
 

Pompy przemysłowe

Pompy przemysłowe, a raczej pompy procesowe (gdyż jest to ich cecha wyróżniająca), mogą być zastosowane w procesach produkcyjnych, gdzie wymagana jest odpowiednia trwałość 24h / dobę. Miano pomp przemysłowych jest powszechnie stosowane do pomp, które pracują poza branżą spożywczą.

Współcześnie wykorzystanie potencjału nowoczesnych technologii nikogo nie dziwi, a wręcz przeciwnie - zdecydowana większość sektorów nie wyobraża sobie codziennej pracy bez wsparcia zaawansowanych technologicznie mechanizmów, które wspierają procesy od tych podstawowych po skomplikowane działania, których wykonywanie bez pomocy maszyn byłoby niemożliwe lub niesamowicie czasochłonne i nieekonomiczne. Pompy przemysłowe to jedne z najczęściej wybieranych przez naszych klientów konstrukcje, które cieszą się zainteresowaniem z uwagi na wydajność, solidność, bezawaryjność oraz atrakcyjne ceny. Ich zadaniem jest przesyłanie cieczy lub substancji w innymi stanie skupienia na odległości dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji systemowych.

Warunki użytkowania pomp przemysłowych

Pompy przemysłowe muszą wyróżniać się w sposób szczególny nieprzeciętną trwałością, która bardzo często powinna być tożsama z przepływem wymaganym na linii instalacyjnej. Oferujemy rozwiązania przystosowane do prostych i mało wymagających prac w szczególności w kontakcie z wodą oraz pompy, których specyfikacja techniczna została przystosowana do transportu mediów lepkich oraz wymagających pod względem właściwości fizycznych i chemicznych.

Wybierając konstrukcje pompy przemysłowej punktem wyjścia do podjęcia satysfakcjonującej decyzji zakupowej powinny być warunki, w których mechanizmy będą wykorzystywane w procesie codziennego użytkowania. Jest to parametr szczególnie istotny w sytuacjach, kiedy transport będzie wymagał odpowiednich wydajności i separowania substancji o lepkiej konsystencji lub z niebezpieczną zawartością. Popularnością cieszą się w szczególności pompy śrubowe, których konstrukcja charakteryzuje się wykorzystaniem mechanizmów samozasysających, dzięki czemu proces tłoczenia jest przyspieszony, a efekt satysfakcjonujący.

Zastosowanie pomp przemysłowych

Zadaniem pomp przemysłowych jest tłoczenie różnych mediów o różnej zawartości ciał stałych oraz masy suchej, dlatego tak szczególnie istotne jest określenie konkretnych warunków w jakich mechanizmy będą pracowały. Dzięki swojej wydajności i odporności na wiele czynników zewnętrznych pompy śrubowe są wykorzystywane w przemyśle papierniczym, ceramicznym a także w sektorach wymagających spełnienia rygorystycznych norm bezpieczeństwa np. w kontakcie z żywnością spożywczą, mleczarską czy materiałami farmaceutycznymi.

Podobną popularnością w branży przemysłowej cieszą się pompy zębate oraz pompy krzywkowe, czy też pompy z rotującymi tłokami, których konstrukcje oraz podzespoły zostały przygotowane do trudnych prac i wymagających warunków eksploatacyjnych. Dzięki wyposażeniu w wirniki i mechanizmy umożliwiające pracę w obu kierunkach jednocześnie spełniają się one w procesie dostarczania dżemów, czekolady, farby i szeregu innych substancji, których konsystencja wymaga odpowiedniej obróbki technologicznej i wykorzystania właściwie dopasowanej pompy przemysłowej.