POMPY PRZEMYSŁOWEPompa płuczki wiertniczej 

Pompa płuczki wiertniczej

Pompa płuczki wiertniczej

Pompa płuczki wiertniczej

Pompa płuczki wiertniczej pracującej na wiertnicy ma za zadanie wypłukać urobek z otworu wiertniczego. Sprawdzona konstrukcja pompy oraz specjalnie dobrana mieszanka gumy sprawia, iż nasze rozwiązanie daje najlepszy stosunek ceny do jakości.

Istnieje wiele adaptacji pomp do pracy z płuczką wiertniczą. Bazując na doświadczeniu inżyniera doboru pompy oraz opiniach innych użytkowników możemy zaproponować właściwe rozwiązanie oraz wsparcie serwisowe.

Opis dodatkowy

 

Pompy na wiertnice

Decyzja o prowadzeniu prac gruntowych wymaga dopasowania odpowiednich urządzeń oraz opracowania planu, dzięki któremu każdy etap pracy przebiegnie pomyślnie. Zazwyczaj pompy na wiertnice są stosowane jako wypłukujące urobek, dzięki czemu otwór można stale pogłębiać. Etap poszczególnych działań warto zaplanować już na początku prac, ponieważ zwłoka w działaniu może prowadzić do opóźnień  w wykonaniu a nawet to zablokowania, czy też uszkodzenia pozostałych organów roboczych wiertnicy.

Ponadto właściwie rozplanowane prace umożliwią zachowanie najwyższych parametrów wydajności, co bezpośrednio przekłada się na koszty utrzymania i eksploatacji instalacji w procesie użytkowania. To operator znacząco wpływa na koszty eksploatacyjne wszystkich urządzeń w tym również pompy płuczkowej.

Odpowiedni dobór pompy płuczkowej

Pompy na wiertnice z naszej oferty wyróżniają się prostotą obsługi oraz wydłużonym czasem eskploatacji. Udało nam się to uzyskać dzięki wprowadzeniu odpowiednich mieszanek elastomerów, które są bardziej odporne na wycieranie. Współpracujemy ze znanymi i cenionymi na rynku branżowym producentami, którzy przykładają ogromną wagę do jakości i precyzji. Dlatego jesteśmy przekonani, że mechanizmy dostępne w naszej ofercie będą służyć efektywnie i skutecznie przez wiele lat.

Aktualnie wprowadzamy na rynek nowe rozwiązanie, które może nie jest innowacją, ale dzięki doświadczeniu zdobytym przy współpracy z wieloma firmami wiertniczymi znamy ich problemy związane z pompami i mogliśmy wprowadzić proste usprawnienia, które znacznie zwiększą komfort pracy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych. Niewiarygodne? Zadzwoń i dopytaj o szczegóły. Jako producent możemy udostępnić pompę na długi okres próbny, po którym zdecydujesz co dalej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszych usług oraz dokładną analizą zarówno wszystkich modeli pomp na wiertnice, jak i pozostałych produktów dostępnych w naszej ofercie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pompy na wiertnice?

W naszej ofercie skupiamy się na zróżnicowanych parametrach pomp na wiertnice i innych rozwiązań, tak by dopasować konkretne parametry do wymogów w określonych warunkach użytkowych. Istotą satysfakcjonującego wyboru jest zaplanowanie inwestycji w najmniejszym szczególe, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych komplikacji systemowych. Proces ten powinien odnosić się nie tylko do konkretnych parametrów pomp na wiertnice ale również do możliwości jakie daje sama wiertnica. Oczywiście najważniejszym parametrem jest wydatek nominalny oraz ciśnienie pompowania płuczki, jednak należy pamiętać, że źródło zasilania np. instalacja hydrauliczna musi mieć odpowiedni zapas mocy. Warto zatem zorientować się jakie zapasy daje nam wiertnica, aby dopasować odpowiednią pompę spełniającą wszystkie parametry.

Mając na uwadze najwyższą jakość i profesjonalizm proponujemy kompleksowe doradztwo i fachową poradę w procesie finalizacji transakcji i zakupu pomp na wiertnice dopasowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji systemowych. Zależy nam, aby zakup był nie tylko satysfakcjonujący pod względem poniesionych kosztów, ale przede wszystkim spełnił się w określonej roli.

Pompa w tej aplikacji standardowo wyposażona jest w silnik hydraulicznyy, jednak nic nie szkodzi, aby zastosować napęd elektryczny czy spalinowy.

Najpopularniejszy model pompy do płuczki wiertniczej to LG 1200L z silnikiem hydraulicznym.

PRZYKŁADOWE OSIĄGI POMPY:
Wydajność:
30 [m3/h]
wydajność uzależniona od prędkości obrotowej
Prędkość:
300 [obr/min]
prędkość regulowana wariatorem ręcznym (opcjonalnie falownikiem)
Ciśnienie pracy:
12 bar
moc silnika dobierana jest do ciśnienia roboczego pompy
Ciśnienie projektowe:
14 [bar]
projektowe, maksymalne ciśnienie robocze - aby je uzyskać należy dobrać odpowienią moc napędu
Napęd - silnik hydrauliczny
80l/min
105 bar
dobranie odpowiedniej mocy silnika gwarantuje skuteczną pracę urządzenia w zadanych warunkach.

Powyższe dane nie mogą slużyć jako podstawa zamówienia/doboru pompy. Każdorazowo dobór pompy powienien zostać przeprowadzony przez inżyniera sprzedaży. Podane dane są orientacyjnymi danymi na podstawie pracujących pomp.

Pompa na wiertnice 500 l /min 12 bar