POMPY SPOŻYWCZEPompa do koncentratu pomidorowego - ketchupu 

Pompa do koncentratu pomidorowego - ketchupu

Niezależnie od tego czy na linii produkcyjnej sa już wykorzystywane pompy (do koncetratu pomidorowego, pasty pomidorowej, ketchupu, ), czy też szukasz nowych rozwiązań technologicznych dla swojego procesu - dobrze trafiłeś.

W naszej ofercie znajdziesz wiele pomp od prostych pomp śrubowych spelniających podstawowe parametry pracy do zaawansowanych technologicznie pomp krzywkorzy lub z rotującymi tłokami. Wszystko po to by dopasować się nie tylko do możliwości finansowych użytkownika, ale przede wszystkich by zagwarantować poprawność pracy w określonych warunkach.

Koncentrat pomidorowy to tak naprawdę ogólne hasło, które kryje w sobie wiele zmian w zależności od stopnia zagęszczenia czy użytych dodatków.  Wszystkie te zmiany produktu bazowego mogą doprowadzić do właściwości nienewstonowskich, które są charakterystyczne np. dla ketchupu, dlatego też tak cieżko uzyskać pierwszą kroblę z butelki a później to już wszyscy wiemy ile tego wypływa... Prawidłowo dobrana pompa powinna uzwględniać to zjawisko, aby jej praca była ciągła i bezawaryjna. 

Opis dodatkowy
 

Pompy do koncentratu pomidorowego

W naszej ofercie skupiliśmy się na dopasowaniu rozwiązań do wymagających potrzeb naszych klientów, dlatego chociaż tytuł tego artykułu brzmi pompy do koncentratu pomidorowego, to posiadamy pompy które pomogą w zachowaniu efektywności i wydajności działania oraz satysfakcjonującej jakości finalnego produktu bazujących nie tylko na pomidorach, ale również wszelkiego rodzaju mielonych czy szatkowanych przetworach owocowych i warzywnych. Dedykowane rozwiązania charakteryzują się specyficzną konstrukcją, aby transport cieczy odbywał się w odpowiednich warunkach eksploatacyjnych. Wykorzystana została specjalnie dedykowana śruba ślimakowa, która umożliwia zamknięcie cieczy tuż przed korpusem pompy. Takie działanie powoduje przeniesienie substancji od strony ssawnej do tłocznej pompy, co zwiększa wydajność mechanizmu nawet przy gęstej konsystencji.

Aby proces dostarczania produktów spożywczych spełniał określone standardy i normy jakościowe, istotne jest dopasowanie maszyn o odpowiednich parametrach technicznych. Współpracując ze znanymi i cenionymi na rynku producentami jesteśmy w stanie dostarczyć nowoczesne rozwiązania, które wyróżniają się pożądanymi właściwościami, zwiększoną odpornością i satysfakcjonującymi parametrami technicznymi, pozostając niemal całkowicie bezawaryjnymi.

Zalety pomp do koncentratu pomidorowego

Do produkcji koncentratu pomidorowego wykorzystywane są zazwyczaj pompy śrubowe, które charakteryzują się brakiem zaworów, co ułatwia obsługę oraz proces konserwacji i pielęgnacji mechanizmów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest proporcjonalność przepływu do prędkości obrotowej silnika, co jest szczególnie istotne w przypadku gęstych cieczy, których konsystencja w wyniku błędnie dobranych mechanizmów mogłaby prowadzić do zastojów w procesie produkcyjnym. Ostatnim i niezwykle istotnym czynnikiem jest możliwość zmiany kierunku przepływu cieczy.

Jednak ze względu na ciągłe podnoszenie standardów instalacji spożywczych na liniach tych zaczynają pojawiać się pompy krzywkowe, dwuśrubowych, z rotującymi tłokami. Niewątpliwie ich niedościgniona higieniczność i możliwość bezkompromisowego umycia w układach CIP czy SIP to czynnik niewątpliwie świadczący o najwyższych standardach. Widząc tendencje zmian w przemyśle spożywczym nasza oferta również podąża za dopasowaniem się do rynku.

Jak wybrać pompy do koncentratu pomidorowego?

Dobór pompy do koncentratu pomidorowego wymaga określenia oczekiwanej wydajności oraz oporów tłoczenia na instalacji. Posiadamy kalkulatory, które pozwalają na przybliżone określenie powstałych ciśnień na instalacji w trakcie pompowania. Znając wymaganą wydajność wydajność oraz ciśnienie tłoczenia możemy dobrać model, który sprosta wymaganiom. W kolejnym etapie istotne są właściwości cieczy od typu i rodzaju, po poziom pH oraz temperaturę, co pozwoli dopasować konstrukcję do określonych standardów sanitarnych. W ostatnim etapie, może lepiej od tego zacząć - warto również zwrócić uwagę na parametry wysokości ssania, długości i średnicy rurociągu ssawnego, a także szczegółowe określenie typu i rodzaju zasilania, co pozwala na zachowanie nie tylko efektywności, ale przede wszystkim umożliwi optymalizację kosztów produkcji. Odpowiednio dobrany mechanizm powinien wyróżniać się niską pulsacją, stałym przepływem cieczy oraz cichą pracą. Dodatkowo stosunek wydajności do prędkości obrotowej powinien być proporcjonalny, by móc zachować określoną wydajność.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.