POMPY SPOŻYWCZEPompa do koncentratu pomidorowego - ketchupu 

Pompa do koncentratu pomidorowego - ketchupu

Niezależnie od tego czy na linii produkcyjnej są już wykorzystywane pompy (do koncetratu pomidorowego, pasty pomidorowej, ketchupu), czy też szukasz nowych rozwiązań technologicznych dla swojego procesu - dobrze trafiłeś.

W naszej ofercie znajdziesz wiele pomp -  od prostych pomp śrubowych spełniających podstawowe parametry pracy do zaawansowanych technologicznie pomp krzywkowych lub z rotującymi tłokami. Wszystko po to, by dopasować się nie tylko do możliwości finansowych użytkownika, ale przede wszystkim by zagwarantować poprawność pracy w określonych warunkach.

Koncentrat pomidorowy to tak naprawdę ogólne hasło, które kryje w sobie wiele zmiennych właściwości produktów tj. stopień zagęszczenia czy użyte dodatki.  Wszystkie zmiany produktu bazowego mogą wywołać właściwości nienewtonowskie, które są charakterystyczne np. dla ketchupu w butelce, z którego cieżko wycisnąć pierwsze korople, później zaś trzeba uważać na nadmiernie wyciekającą zawartość. Prawidłowo dobrana pompa powinna uzwględniać to zjawisko, aby jej praca była ciągła i bezawaryjna. 

Opis dodatkowy
 

Pompy do koncentratu pomidorowego

W naszej ofercie skupiliśmy się na dopasowaniu rozwiązań do wymagających potrzeb naszych klientów, dlatego chociaż tytuł tej kategorii produktu brzmi: "pompy do koncentratu pomidorowego", to oferujemy również pompy, które pomogą w zachowaniu efektywności i wydajności działania oraz satysfakcjonującej jakości finalnego produktu bazujące nie tylko na pomidorach, ale również wszelkiego rodzaju mielonych czy szatkowanych przetworach owocowych i warzywnych. Oferowane przez nas rozwiązania charakteryzują się specyficzną konstrukcją, tak aby transport cieczy odbywał się w odpowiednich warunkach eksploatacyjnych. W pompach tych wykorzystana została specjalnie dedykowana śruba ślimakowa, która umożliwia zamknięcie cieczy tuż przed korpusem pompy. Takie działanie powoduje przeniesienie substancji od strony ssawnej do tłocznej pompy, co zwiększa wydajność mechanizmu nawet przy gęstej konsystencji.

Aby proces dostarczania produktów spożywczych spełniał określone standardy i normy jakościowe, istotne jest odpowiednie dopasowanie maszyn o właściwych parametrach technicznych. Współpracując ze znanymi i cenionymi na rynku producentami jesteśmy w stanie dostarczyć nowoczesne rozwiązania, które wyróżniają się pożądanymi właściwościami, zwiększoną odpornością i satysfakcjonującymi parametrami technicznymi, pozostając niemal całkowicie bezawaryjnymi.

Zalety pomp do koncentratu pomidorowego

Do produkcji koncentratu pomidorowego wykorzystywane są zazwyczaj pompy śrubowe, które charakteryzują się brakiem zaworów, co ułatwia obsługę oraz proces konserwacji i pielęgnacji mechanizmów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest proporcjonalność przepływu do prędkości obrotowej silnika, co jest szczególnie istotne w przypadku gęstych cieczy, których konsystencja w wyniku błędnie dobranych mechanizmów mogłaby prowadzić do zastojów w procesie produkcyjnym. Ostatnim i niezwykle istotnym czynnikiem jest możliwość zmiany kierunku przepływu cieczy.

Ze względu na ciągłe podnoszenie standardów instalacji spożywczych na liniach zaczynają pojawiać się pompy krzywkowe, dwuśrubowe oraz z rotującymi tłokami. Niewątpliwie ich niedościgniona higieniczność i możliwość bezkompromisowego umycia w układach CIP czy SIP to czynnik świadczący o najwyższych standardach. Widząc zatem tendencje zmian w przemyśle spożywczym, nasza oferta również podąża za dopasowaniem się do rynku.

Jak wybrać pompy do koncentratu pomidorowego?

Dobór pompy do koncentratu pomidorowego wymaga określenia oczekiwanej wydajności oraz oporów tłoczenia na instalacji. Posiadamy kalkulatory, które pozwalają na przybliżone określenie powstałych ciśnień na instalacji w trakcie pompowania. Znając wymaganą wydajność oraz ciśnienie tłoczenia możemy dobrać model, który sprosta wymaganiom inwestora. W kolejnym etapie istotne są właściwości cieczy od typu i rodzaju, po poziom pH oraz temperaturę, co pozwoli dopasować konstrukcję do określonych standardów sanitarnych. W ostatnim etapie doboru pompy (choć jednym z najbardziej istotnych), warto zwrócić uwagę na parametry wysokości ssania, długości i średnicy rurociągu ssawnego, a także szczegółowe określenie typu i rodzaju zasilania, co pozwali na zachowanie nie tylko efektywności pracy, ale przede wszystkim umożliwi optymalizację kosztów produkcji. Odpowiednio dobrany mechanizm powinien wyróżniać się niską pulsacją, stałym przepływem cieczy oraz cichą pracą. Dodatkowo stosunek wydajności do prędkości obrotowej powinien być proporcjonalny, by móc zachować określoną wydajność.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.