POMPY PRZEMYSŁOWEPompa do żywicy 

Pompa do żywicy

Pompy do żywicy

Pod pojęciem żywica kryje się wiele związków pochodzenia naturalnego jak i syntetycznych. Żywica przyjmuje postać lepkiej, gęstej substancji, która może dostarczyć wiele problemów w czasie jej transportu rurociągami. O ile sam transport za pomocą pompy nie jest trudnym procesem, o tyle przerwy produkcyjne i serwisowe w transporcie żywicy już tak. Dzieje się to za sprawą krystalizacji w procesie utwardzania. Wiele substancji reaguje z wilgocią zawartą w powietrzu i utwardza się a tak utwardzona żywica może unieruchomić pompę lub uszkodzić uszczelnienie. Nieco łatwiej jest w przypadku żywic dwuskładnikowych, do których utwardzenia wymagane są dwa składniki tj. żywica i jej utwardzacz.

Niezależnie od rodzaju żywicy pozostaje jeszcze proces mycia układu, w którym wykorzystywane są różne rozpuszczalniki. Prawidłowo dobrana pompa do żywicy powinna bezawaryjnie pracować w procesie pompowania samej żywicy jak i rozpuszczalnika po zakończeniu pracy, aby przygotować cały układ do przerwy. W ofercie prezentujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, które cieszą się popularnością pod względem doboru poszczególnych mechanizmów, wytrzymałości konstrukcji, a także bardzo atrakcyjnej ceny.

Pompy do żywicy to najczęściej różne konstrukcje pomp zębatych, które znakomicie radzą sobie w obu procesach pod warunkiem dobrania odpowiednich uszczelnień. Pompa śrubowa rownież może zostać zastosowana do mniej agresywnych aplikacji, gdzie można znaleźć odpowiednie wykonanie elastomera odpornego na żywicę i jej rozpuszczalnik.

Wysoka jakość i najlepsza cena – pompy do żywicy poliuretanowej

Bazując na doświadczeniu własnym oraz producenta pomp możemy zaproponować z pełną odpowiedzialnością pompy do żywicy:

  • poliuretanowej
  • epoksydowej
  • fenolowej
  • silikonowej
  • alkidowej

Zalety pomp do żywicy poliuretanowej

Pompy do żywicy poliuretanowej zostały przygotowane z myślą o kontakcie z wymagającymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi tłoczonych substancji. Niski zakres prędkości obrotowej, wyspecjalizowane systemy uszczelnień wału pomogą w zachowaniu odpowiednich parametrów użytkowo wydajnościowych. W tym wypadku zachowanie wysokiej jakości pompy oraz odpowiednich rozwiązań technicznych jest nierozłącznym elementem bezawaryjnej pracy. Jak wykazaliśmy powyżej w tym przypadku sprawa doboru nie jest tak oczywista dlatego warto zaufać inżynierowi doboru, który wskaże możliwe rozwiązania techniczne.